Luxury Downtown Suites By Maison Aurora

  • 111 m²
  • 2 sovrum
  • 3 badrum

Luxury Downtown Suites By Maison Aurora Dubai, som ligger i distriktet Hohenfelde ungefär 25 minuters promenad från Fontänen i Dubai, har plats för upp till 8 gäster. Den här lägenheten erbjuder gästerna tillgång till tennisbana för en aktiv vistelse.

Luxury Downtown Suites By Maison Aurora har balkong, sitthörna och vardagsrum med luftkonditionering som garanterar en bekväm vistelse. För ökad komfort erbjuds en bidé, en duschkabin och en separat toalett i lägenheten. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också tillgängliga.

Gästerna har också tillgång till ett fitnesscenter för att hålla sig i form.

Det här boendet med 2 sovrum erbjuder gästerna bekvämligheter för självhushåll, såsom ett komplett kök samt matplats.

Ḩadīqat aş Şafā ligger ungefär 3 km bort, medan Double Decker ligger ganska nära den 111 m² stora lägenheten. Gästerna bor ungefär 15 minuters promenad från Dubai Mall och ungefär 15 minuters promenad bort från tågstationen Business Bay. Busshållplatsen The Dubai Mall är belägen några meter bort från boendet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Luxury Downtown Suites By Maison Aurora Dubai
Airstay - Downtown Views II - 1Br Next To Dubai Mall & Burj Khalifa With City Views - Monthly Offer Available
Mobilpris

Airstay - Downtown Views II - 1Br Next To Dubai Mall & Burj Khalifa With City Views - Monthly Offer Available

0 m från boendet
USD 176 USD 158
per natt
Silkhaus Vacation Homes Elegant 1Bdr In Downtown Views II
Mobilpris

Silkhaus Vacation Homes Elegant 1Bdr In Downtown Views II

69 m från boendet
Luxurious Downtown Views 2 Bedrooms Holiday Home
Mobilpris

Luxurious Downtown Views 2 Bedrooms Holiday Home

101 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Dubai Creek SPB Flygplats
    12 km

    Tågstationer

    Financial Centre Station
    1,1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Fitnesscenter
    • Cykling
    • Tennisbana

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • 24-timmars reception
    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • 24-timmars säkerhet
    • Omklädningsrum
    • Frisersalong
    • Hushållning
    • Tvätt
    • Kemtvätt
    • Affärer/kommersiell service

    Matställen

    • Matplats utomhus
    • Picknickområde/bord

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar
    • Lekhage
    • Bordsspel
    • Barnpool
    • Lekplats för barn

    Fritid

    • Oändlighetspool
    • Uppvärmd pool
    • Strandparasoll
    • Solsängar
    • Solterass
    • Trädgård
    • Grill faciliteter
    • Fritids- och TV-Rum
    • Offentligt bad
    • Pool med utsikt

    För funktionshindrade

    • Rum/faciliteter för funktionshindrade
    • Rullstolstillgänglighet

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Heltäckningsmatta

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare
    • Kortåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    LicensnummerZAA-DOW-BZ8IQ
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Luxury Downtown Suites By Maison Aurora?
      Populära sevärdheter nära Luxury Downtown Suites By Maison Aurora inkluderar Fontänen i Dubai, som ligger 25 minuters promenad.
    • Hur stort är Luxury Downtown Suites By Maison Aurora?
      Luxury Downtown Suites By Maison Aurora har en total yta på 111 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Dubai Creek SPB Flygplats
    12 km

    Tågstationer

    Financial Centre Station
    1,1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Luxury Downtown Suites By Maison Aurora Dubai

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng